X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دوشنبه 4 دی‌ماه سال 1391 ساعت 10:14 ب.ظ

امروز یه استتوس توی فیس بوک نوشتم : "طرف هر روز عکس یه دختر جدید رو با لباس زیر کنار پنجره یا روی تخت و روی مبل و گاها ارمنستان و گرجستان و دبی و استانبول در پوزیشن های جدید می ذاره تو فیسبوک با عنوان "عکسهای که میگیرم" که البته جا داره اسم فولدر رو بذاره "دخترهایی که میشناسم" یا "ک*کلک بازی های من" و اینکه میگن اگه ناراحتی چرا آنفرند نمی کنی باید عرض کنم که اتفاقا ناراحت نیستم، به هر حال آدم باید چنین آدمهایی هم تو فرنداش باشن تا معیارهای نوین "ک*کشی" رو بشناسه تا یهو غافلگیر نشه."

حالا گویا آقای روزبه روزبهانی این استتوس رو به خودشون گرفتند و متعاقبا کامنت گذاشتند که : "
این که به من توهین کنی برام خنده داره ! ادمای مثل تو توی اینترنت زیاد ریختن .آدمایی پر از عقده جنسی و کمبود .شاید آرزوت باشه یدونه از اون خیل دختر ها نگاهت کنن . برات متاسفم .اگر تو هویتت رو از توی اینترن پیدا می کنی و اینجا می خوای تو سر خوردنت توی خیابون رو جبران کنی جاش نیست . کس کشی با عکاسی فرق داره .
اینکه بخوای به کسی حمله کنی تا برای خودت اسم پیدا کنی خیلی حقیرانه است . یه ذره بزرگ شو .بهت اطمینان میدم خودت چند وقت دیگه از این حرفت خجالت می کشی و شرمنده میشی .
همین" و گویا بعد از همین خاطرشون اومد که چیزی جا افتاده اضافه کردند که :"
یه مسیله دیگه هم توهینیه که به آدمایی که برام عزیزن کردن .آدمایی که به قدر هیکل تو ارزششونه .پس همینجا برات آرزو می کنم هیچ وقت هیچ جا با هم روبرو نشیم ."

ولی ماجرا به همینجا ختم به خیر یا شر نشد و ایشون در صفحه ی فیسبوکشون با 2220 فرند سفره دلشون رو وا کردند و نوشتند : "
برای خودم و برای همه مون متاسفم
اسمش Mahraz Amini هست و چند وقت پیش من رو ادد کرد و منهم به سیاق قبل که یا خواننده وبلاگ یا عکس ها رو دوست داشته اکسپت کردم .
دیروز اومده همچین استتوسی تو فیسبوکش گذاشته

طرف هر روز عکس یه دختر جدید رو با لباس زیر کنار پنجره یا روی تخت و روی مبل و گاها ارمنستان و گرجستان و دبی و استانبول در پوزیشن های جدید می ذاره تو فیسبوک با عنوان "عکسهای که میگیرم" که البته جا داره اسم فولدر رو بذاره "دخترهایی که میشناسم" یا "ک*کلک بازی های من" و اینکه میگن اگه ناراحتی چرا آنفرند نمی کنی باید عرض کنم که اتفاقا ناراحت نیستم، به هر حال آدم باید چنین آدمهایی هم تو فرنداش باشن تا معیارهای نوین "ک*کشی" رو بشناسه تا یهو غافلگیر نشه.

واقعن باید چکار کرد؟درد ما چیه؟مشکل کجاست؟

خیلی خیلی دوست دارم نظرتون رو در این باره بدونم ."

آقای روزبهانی فکر می کنند که تنها عکاس فیسبوک ایشون هستند و کسی غیر ایشون از دختران پاک آریایی عکس نمی گیره و فقط ایشون هستند که با خلاقیت فراوان به اسم "عکسهایی که میگیرم" دست پیدا کردند و گویا چون کسی گفته منظورت روزبهانی بوده و من گفتم نام نبریم اطمینان حاصل کردند که خودشان اصل جنس هستند و به این استتوس می آیند و شایسته ترین فرد برای این به زعم خودشان "بدنامی" خودشان هستند و کوس "بدنامی" رو چنان بلند کوبیدند که همه ی "ننه قمر" های فیسبوک به ثانیه ای خودشان را رساندند که انجام وظیفه کنند.

 نمی شد در برابر این همه حرفها چیزی نگفت برای همین من هم جوابی برای ایشون نوشتم و خواستم این جواب رو هم منتشر کنه تا بقیه ببینند که به هر حال این کار رو نکردند و من مجبور شدم جوابی که دادم رو اینجا بنویسم، نه به خاطر اینکه برام مهمه، بلکه به این خاطر که می خوام بمونه و بعدا ببینم که آیا بعدا از این نوشته ناراحت خواهم شد یا نه.


آقای روزبهانی عزیز ، ذکر چند مورد این جا البته می تونه خوب باشه


1. چه شد که شما به خودتون گرفتید این مطلب رو؟ من نام از کسی نبردم و اگر شما فکر می کنید منظور من شما بودید به خودتون مربوط میشه


2. اینکه شما این مساله رو به خودتون می گیرید و میاید شاخ و شونه می کشید برای من جای سوال داره. اینکه من رو تهدید می کنید که رو به رو نشویم و چه و چه می خواهید چه کار کنید؟ من را بزنید؟ گردن من باریک تر از مو، متاسفانه آن نژاد آریایی که ازش صحبت می شده با قدهای بلند و هیکل های آنچنانی را کما اینکه در شما نمی بینیم در خودم هم نمی بینم ولی مطمئنم زور شما از من بیشتر است، مطمئن باشید می توانید.


3. به فرض که شما هم یکی ا افرادی باشید که در این "دسته" ای که من تعریف کردم قرار بگیرید، به فرض که چنین هم باشد کسی با لباس زیر باشد مورد توهین قرار گرفته است؟ من کوچک ترین نقشی در لباس کسی نداشته ام جز خودم. این که کسی کسکلک بازی هم در بیاورد مربوط به خودش است و نه پدر و مادر و دیگر عزیزانش.


4. این چیزهایی که در مورد من و آرزوهای احتمالی من گفتی هم دلیلی ندارد برایش توضیح بدهم. هرکس نسبت به شناخت خود از اطراف و اطرافیان در مورد اطراف و اطرافیان قضاوت می کند. شناخت شما از من هم که نمی دانم چقدر است موجب این قضاوت شده و موضوعی اصولا قابل بحث نیست. ولی فحاشی و تحقیر شما در مورد بنده هم زیاد دور از انتظار نیست و شیوه ی رایج در مملکت است و وقتی هرکسی در این مملکت فکر کند در حقش اجحاف شده رگ غیرتش قدری باد می کند که جلوی چشمش را میگیرد و سعی می کند در حد توان در نظر خود طرف را تحقیر کند و این یک مورد فرقی نمی کند طرف لات سر کوچه باشد یا معلم سر کلاس درس یا علی فتح الله زاده و یا هر کس دیگه ای و از شما هم انتظار ندارم در این مورد جور دیگری عمل کنید و شاید من هم در ادامه همین بحثم همین کار را کنم، به هر حال فضایی است که در ان بزرگ شدیم، غیر از این انتظاری داریم؟


5. اینکه شما یک استتوسی با اسم من می زنید و "طرفداران" و "فن" هایتان را به واکنش فرا می خوانید برای من عجیب است. شما که هویتتان را بیرون از اینترنت یافته اید و به قول خودتان شبیه ما که هویتمان "اینترنتی" است چرا زانوی غم بغل می کنید و "ننه من غریبه هستم" بازی در میاورید و نظر جویی می کنید؟ دلتان را که به جماعت احساسی و پر جوش و خروش و همیشه در صحنه ی ایرانی با کامنت های "گریه باید کرد" و "به حال این جماعت باید گریست" و "خاک برسشان کنند" و این ها که خوش نکرده ای؟ بابا شما به قول خودتان گنده تر از این حرف ها هستید، همدردی مجازی می خواهید راه بیاندازید با خودتان یا دنبال جامعه شناسی هستید.باز هم به من ربطی ندارد ، صرفا برای من جالب بود.


6.شاید حق با شما باشد و من روزی از این چیزی که نوشتم پشیمان شوم ولی الان پشیمان نیستم، خیلی راضی هم هستم از این چیزی که نوشتم. تنها چیزی که از آن ناراضی و ناراحت هستم این بود که شما ناراحت شدید. هدف بنده ناراحت کردن شما و خیل "طرفدارن" و "فن" های شما نبود. من نام از کسی هم نبردم و مسوول ناراحتی شما و اینکه این نوشته را به خودتان گرفتید هم من نیستم! عاملش من هستم ولی مسوولش نیستم، به هر حال من به رسم ادب عذرخواهی هم می کنم.


7. امیدوارم از آنجا که با نام من و نشان دادن استتوس من "عصبانیت" "ناراحتی" "انزجار" و شاید "تعجب" خود را با بقیه در میان گذاشتید بنا به رعایت ادب و البته اینکه "طرفدارانتان" یک طرفه به قاضی نروند این کامنت من را هم بگذارید که البته با توجه به مناسباتی که در جماعت ایرانی سراغ دارم بعید دارم چنین اتفاقی بیافتد.


پی نوشت : خیلی ها اومدن زیر اون استتوس روزبه کامنت  گذاشتن و به تجزیه تحلیل شخصیت من پرداختند و ناگفته پیداست که چی گفتند و البته دو تا نظر برای من خیلی جالب بود


1.
داشتم کامنت ها رو میخوندم حسرت خوردم.اینهمه ادم کول و خفن و روشنفکر که اومدن اینجا تز روشنفکری دادن کجای جامعه هستن?ما فقط خوب حرف میزنیم.اتفاقا من شخصیت مهراز رو با تمام کمبودهاش دوست دارم.به واقعیت خودش نزدیکتره نسبت به بقیه ادمای دنیای مجازی که اینجا شخصیت رویایی خودشون رو نشون میدن.


2.به نظرم هر وقت برات فحش امثال مهراز با تمجیدای تقی خانوم باز تفاوتی نکرد بدون داری راه درست رو میری.
رسالت هنر تاثیر گذاریه نه تاثیر پذیری بالام جان.


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo