جمعه 20 فروردین‌ماه سال 1389 ساعت 03:11 ب.ظ

پیش نویس : این پست به هیچ وجه حاوی نکات غیر اخلاقی نیست و هر گونه تشابه اسمی یا برداشت اشتباه از ذهن خراب و منحرف خودتان سرچشمه می گیرد .

3 سال پیش برای عمره رفته بودم به عربستان . چیزی که امروز می خوام بگم خاطره ی مستقیمی از اون روز هاست . توی سوپر مارکت های اونجا همین که از در وارد می شدی یک تابلوی خیلی بزرگ می دیدی که تبلیغ یک سری محصولات لبنی بود. حالا می تونید حدس بزنید اسم اون محصول چی بود . والا گلاب به روتون روم به دیوار همین جوریش هم هی دارن به من فشار وارد می کنند که ای بابا این چه طرز نوشتنه و چرا این قدر از کلمات رکیک استفاده می کنی و این چیزا پس دیگه از من نخواهید که بگم اسم این محصولات لبنی چی بود . همین قدر بگم که این اسم به اندازه کافی مایه نشاط ایرانی ها رو فراهم کرده بود و ما هایی که تنها و مجرد رفته بودیم اونجا هی تو هتل به این رییس کاروانا گیر می دادیم که ای بابا حاج آقا یه خورده از اون پنیر ها بیار ما هم بخوریم ، حاج آقا هم که ماشالا از اون حاجی تهرانی هایی بود که از 100 متری حاجی بودنش داد می زد و انصافا خیلی هم لات بود می گفت هر کی میخواد فعلا با خودش مشغول باشه ایشالا تا پنیرش برسه . جالب ترین وای ها و خدا مرگم بده ها و ایش و انواع اقسام اصوات تعجب و خنده و شرم و خجالت رو ما تو این رستوران ها می دیدیم . البته مکه که رفته بودیم اوضاع خراب تر از این حرف ها بود . توی تمام اتوبان ها با بی شرمی تمام نوشته بودند (....) . همون موقع اسم این محصولات رو یواشکی و جوری که کسی نبینه داریم چی سرچ می کنیم و فردا هزار و یک حرف و حدیث واسمون در نیارن تو اینترنت سرچ کرده بودم و نتیجه درست حسابی در مورد شرکت سازنده نرسیدم و از آلمان و کانادا بگیر تا فرانسه و ... رسیدم . بیروت هم که این نوع پنیر ها همه جا حرف اول رو می زد و همون جا یک دوستی از استرالیا داشتم که وقتی بهش گفتم معنی این کلمه به فارسی چی میشه کلی خندیده بود و گفته بود که این پنیر ها خوش مزه ترین پنیر هایی هست که تا حالا خورده و البته می گفت تو استرالیا همه جا از اینا نیست و باید بیشتر از فروشگاه های عرب ها این پنیر رو بخرند . mbc  هم که یک زمانایی نگاه می کردم بی پدر این پنیر رو تبلیغ می کرد و اصلا و ابدا هم فکر نمی کرد که اینجا خانواده نشسته و ما باید یه چشمون به تلویزیون باشه یه دستمون به کنترل که اگه دختر جوونی پیرزنی خانواده ای چیزی اونجا بود و یهو تبلیغش اومد سریع شبکه رو عوض کنیم .


خلاصه همیشه به این فکر بودیم فکر کن تو اتوبان های تهران داری رانندگی می کنی یهو ببینی نوشته مثلا " طعم زندگی را با پنیر ... تجربه کنید . (...) به صبحانه های شما معنا می دهد " و از این فکر کلی خندم می گرفت . تا این که امروز یک چیزی دیدم که کل این خاطره ها به ذهنم اومد . سوپری کنار دانشگاه یک تبلیغات زده بود به درش ، پنیر کیبی !!!!! دقیقا با همون رنگ بندی و با همون فونت و ... خلاصه فهمیدیم گویا این ها هم بیکار نبودند و وقتی بازار خاور میانه رو دارند دستشون می گیرند و یک برند بین المللی خیلی شناخته شده هستند یه کمی کوتاه اومدند و یه تغییر کوچیکی تو اسمشون دادند و با اسم  "پنیر کیبی" وارد بازار ایران شدند.

قصد این پست فقط یاد آوری این نکته هست که وقتی صبح ها در حال صبحانه خوردن خیلی شیک با نون گرم و چایی شیرین به همراه خونواده در حال خوردن پنیر کیبی هستید بدونید که این چی چی هست و دارید چه چیز خوشمزه ای رو نوش جان می کنید

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo